Hakkımızda

ARAS HAZIR ÇİM ÜRETİM ve PAZARLAMA LTD.ŞTİ 
 
Aras hazır çim 2010  yılı itibariyle Arifiye Karaaptiler mevkiin de hazır rulo çim üretimine başlamıştır. Aynı zamanda her çeşit peyzaj hazır rulo çim, sulama sistemleri, ışıklandırma sistemleri ve alan ağaçlandırma gibi uygulamaları yapmaktayız. Her geçen gün tecrübemize tecrübe katarak emin adımlarla peyzaj sektörüne öncülük yapmaktayız.
 
VİZYONUMUZ
En yeni bilgi ve teknolojiyi kullanarak kaliteli ve kullanışlı bir hizmette en iyisi olmak.
 
MİSYONUMUZ
Doğanın bizlere vermiş olduğu güzelliği, yeşilliği, estetikliği insanlarımıza sonsuza dek yaşanacak olan huzurda katkıda bulunmak.
 
 
Üretim: Sakarya Toyota Fabrikası yanında yapılmaktadır. Sulama suyu olarak, toprak havuzlarda dinlendirilmiş filtre edilmiş tarıma uygun su kullanılmaktadır. Yüksek olan PH bitkinin istediği seviyeye (ortalama 6) düşürülmüş, her türlü toprak tahlilleri yaptırılarak üretim izni alındıktan sonra üretime geçilmiştir.
 
Çeşit: Çeşit seçimi rast gele yapılmamış olup, üretim alanında çeşitlere ait deneme parselleri ekilerek, çeşitlerin performansları takip edildi. (sıcağa, soğuğa ve hastalıklara) dayanıklı çeşitler seçilerek bunların da birbirine uyumuna dikkat edilerek yapılan karışımla üretime geçildi.üretim aşamasında ege,Marmara ve iç Anadolu bölgeleri için ayrı ayrı üretimler yapılmışdır.
 
Bakım: Tarla ve toprak seçimi ile başlayıp, tarla hazırlığı devamında iyi bir tohum ekimi ile devam edildi kontrollü bir çıkış sağlandı.Yaprak biçimi, gübreleme, silindir çekme gibi işlemler titizlikle yapıldı.
İlgili bir yer hazırlığı titiz ve düzenli bir uygulama yapıldığı zaman her yerde aynı güzelliği ve zarifliği devam edecektir.
48208